Kilo Verme

Diyet Yapmadan Zayıflama Yöntemleri

Diyet yapmadan, listelere bağlı kalmadan oldukça sağlıklı bir şekilde kilo vermek hayatınızda değiştireceğiniz sadece birkaç küçük değişiklikle mümkün. Aşağıda verdiğimiz ipuçlarını uygulayarak diyet yapmadan hedeflediğiniz kilolara ulaşabilmeniz mümkün.diyet yapmadan zayıflama

1) Erken Uyuyun Bol Uyuyun !

Bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalara göre insanlar uykuda kilo almıyor. İstatistiklere göre az uyuyan insanlar fazla uyuyan insanlara göre daha kilolu. Uyuduğunuz zamanlar vücut önemli ölçüde kendini dinlendiriyor özellikle de melantonin hormonunun salgılandığı saat 23:00-02:00 arasında karanlık bir ortamda uykuda olmalısınız.

2) Yatmadan Önce Bir Şeyler Yemeyin !

Gece yatmadan önce yaptığınız atıştırmalar size senede ortalama 9 kiloya mal oluyor. Gece yatmadan en az 3 saat önce atıştırmalara ve yemelere son verin.

3) Kahvaltıyı İhmal Etmeyin !

Kahvaltı yapmak, metabolizmanızı hızlandırarak vücudunuzda yağ yakımını kolaylaştıracaktır.Ayrıca kahvaltıda yulaf gibi glisemik indeksi düşük yiyecekler tüketmelisiniz. Bu yiyecekler gün içersinde sizi tok tutacaktır.

4) Bol Bol Sebze ve Meyve !

Gün içersinde bol bol sebze ve meyve tüketmeniz zayıflamanıza önemli ölçüde yardımcı olacaktır. Sebze ve meyveler daha çok su ve lif içerdiği için ve düşük kalori içerdikleri için zayıflama yolunda en iyi arkadaşlarınızdır.

5) Ekmeği Azaltın !

Kilo almanızı sağlayan besinlerin başında gelen ekmeği azaltmanız demek kalori alımını önemli derecede azaltmanız demektir.

6) Şekeri Kesin !

Şekerden uzak durarak bir yılda yaklaşık 5 kilo kaybedebilirsiniz. Şeker ve şekerli içeceklerden vazgeçmelisiniz. Bunların yerine içeceklerinizi tatlandırmak için limon, nane vb. besinleri kullanabilirsiniz.

z

7) Bol Su İçin !

Bol su içmenin hem zayıflama hem de sağlık konusundaki faydalarını bilmeyen yoktur. Günde en az 2 litre su içerek hücrelerinize oksijen ve besinlerin taşınmasını kolaylaştırmanın yanında metabolizmanızı çalıştıracak, daha  tok hissedeceksiniz.

8) Porsiyonları Küçültün !

Tabağınızı doldurmanıza gerek yok. Sofraya oturmanızdaki amaç doymak değil beslenmek olmalı. Fazla yemek vücudunuzda yağlanmayı arttıracaktır.

9) Daha Çok Hareket Edin !

Gün içersinde daha fazla hareket ederek yağlanmayı engellemenin yanında kilo alımını da engelleyeceksiniz. Gün içersinde yarım saat ev temizliği veya 20 dakika yürüyüş çok faydalı olacaktır.

10) Yavaş Yavaş Yiyin !

Sofraya oturduğunuzda aralıksız yemek yerine besinleri iyi çiğneyerek ve yemeğin tadını çıkararak yiyin. Sofradaki süreyi fazla uzatmamak şartıyla diğer kişilerle de sohbet edin.

Diyet yapmadan kilo vermek istiyorsanız yukarıdaki yazdıklarımızı alışkanlık haline getirmelisiniz. Ayrıca yukarıdaki maddelerin yanına ek olarak Evde Zayıflama Hareketleri eklerseniz hızlı bir şekilde sıkılaşacak ve kilo vereceksiniz.

(10 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum yaz