Bölgesel Zayıflama Egzersizler

Evde Kalça Eritme Hareketleri

kalça inceltmek

Kalça eritmek, dik ve sıkı kalça elde etmek için için spor salonlarına gitmenize hiç gerek yok.  Şimdi size söyleyeceğim evde kalça eritme hareketleri ile çok güzel kalçalara sahip olabilirsiniz.

Kalça eritmek sadece bayanların bir sorunuymuş gibi gözükse de kadınlar kadar erkekleri de ilgilendiren bir konudur. Çünkü o bölgedeki yağlardan kurtulmak isteyen erkek sayısı da oldukça fazladır.kalça eritme

Bazı makalelerde kalça eritme hareketleri ile göbek eritme egzersizleri birlikte
ele alınsa da aslında birbirinden farklı konulardır. Hem göbeğim hemde kalçam erir diye tek bir hareket yapamazsınız. Vücuttaki her kası çalıştıran
hareketler farklıdır ve siz çalıştırmak istediğiniz kas grubuna yönelik egzersizler yapmalısınız. Aynı anda iki veya daha fazla bölgeyi çalıştıran hareketler yapmanız faydanıza olmayacaktır aksine o hareketin verimliliğini düşürmekte.

Şimdi size kalçadaki fazla yağlardan kurtulmanın en etkili yöntemlerini sunacağım fakat şunu aklınızdan çıkarmayın ki beslenme bu işin temelidir. Beslenmenize dikkat etmediğiniz sürece yaptığınız egzersizlerden tam verim beklemeyin. Lafı fazla uzatmadan en etkili kalça eritme yollarını size açıklayalım.

Kalça Eritmek İçin Beslenme

kalça eritmeGüzel kalçalara sahip olmak için en etkili yöntem karbonhidrat tüketimini azaltarak protein, su ve sebzeye ağırlık vermektir. Öğün sayınızı artırmak yerine azaltmanız yağ yakımını daha da hızlandıracaktır. Yağ yakımı için vücuttaki insülin hormonu salgılanması da azaltılmalıdır. Bunu azaltmanın en etkili yolu da eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa şeker tüketimini azaltabildiğiniz kadar azaltmak hatta kesmektir. Su içerken suyunuza bir kaç damla limon damlatarak yağlarınızın erimesi için bazik bir ortam hazırlayabilirsiniz. Böylece kalça yağlarından kurtulmanız için uygun ortam oluşturmuş olursunuz. Kalça eritmek için birçok egzersize başvurup hatta bunları düzenli olarak uygulayıp fakat hiçbir sonuca ulaşamayanların sayısı o kadar fazla ki.. Bunun temelinde beslenme programının yanlış uygulanması yatar. Eğer bazı diyetisyenlerden duyduğumuz “Öğün sayısını arttır ama az az ye” prensibine uyarak günlük 4 öğünün üzerine çıktıysanız vücudunuzdaki yağlar ömür boyu arkadaşınız olarak kalabilir.

Kalça Eritme Hareketleri

1. Ebru Şallı’nın kalça eritme hareketlerine göz atın


Kalçalarınızı eritmek ve şekle sokmak için Ebru Şallı’nın önerdiği egzersizlerin oldukça etkili olduğunu görmekteyim. Ayrıca bu egzersizleri yapmak için herhangi bir spor salonuna veya aletine ihtiyacınız da yok. Evde yapabileceğiniz bu egzersizlerden oldukça yüksek verim alacaksınız.

2. Köprü hareketi


Yere sırt üstü uzanılarak yapılan Köprü hareketi en temel kalça eritme hareketlerinden birisidir. Bu hareketi uygulayarak kalça basen ve göbek yağlarınızı eritebilirsiniz. Bu hareketi 20 x 4 (4 defa 20 tekrar) şeklinde ayaklarınız yere sağlam basacak şekilde uygulamanız ve her setten sonra 30 saniye dinlenmeniz kalçanız için oldukça etkili olacaktır. Yukarıdaki videoyu izleyerek bu hareket ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

3. Geri köprü hareketi


Bir önceki köprü hareketinin başka bir versiyonudur. Özellikle küçük çocuklar bunu çok yaparlar. Aynı zamanda kol ve karın kaslarınızı da çalıştıracak olan bu egzersizi 12 x 4 (4 set 12 tekrar) ve aralarda yine 30 saniye dinlenerek yaparsanız faydasını göreceksiniz.

4. 8 dakikalık kalça sıkılaştırma hareketleri


Bu hareketler kalça eritmekle kalmaz aynı zamanda kalça sıkıştırma için önemli etkiye sahiptirler. Bu hareketler de 25 x 2 (25 tekrar 2 set) şeklinde uygulanabilir.

5. SQUAT HAREKETİ !


Neden büyük harflerle yazdığımı düşündüğünüzü biliyorum. Büyük harflerle yazdım çünkü squat kalça eritme hareketleri arasında bence en etkili olanıdır. Birçok erkekte spor salonlarında squat hareketini yapmaktadır. Çünkü sadece kalça değil aynı zamanda bacak kaslarımızı da sıkılaştırıp güzel bir şekle sokan harekettir. Yukarıdaki videoyu izleyerek squat hareketinin yapılışı ile ilgili bilgilenebilirsiniz.

6. Tek bacak köprü hareketi


Bu hareketleri 4 x 12 (4 set 12 tekrar) şeklinde uygularsanız kalça, basen ve bacak sıkılaştırma adına önemli bir adım atmış olacaksınız. Tabi karın kaslarını çalıştırdığını da unutmayalım.

(12 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum yaz