Egzersizler Kilo Verme

Evde Kilo Vermenin Yolları

Nasıl kilo veririm diye düşünüyorsunuz fakat spor salonuna gidecek imkanınız yok mu ? Kilo vermek için spor salonlarına gitmenize hiç gerek yok. Biraz azim ve biraz çalışma ile evde kilo vermek birkaç adım ile çok kolay. Şimdi bu birkaç adımı inceleyelim.

Belinizi İnceltin !

Bel ve göbek çevresinde toplanan yağ ve kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız sadece günlük 15 dakika zamana ve bir oklavaya ihtiyacınız var.

Ayakta olmak koşuluyla oklavayı ensenize denk gelecek şekilde ve yatay bir biçimde iki ucundan elinizle tutun sonra da sağa ve sola doğru dönün.

bel inceltme hareketi

Bu oldukça pratik yöntem hem belinizi inceltmeye yardımcı olacak hem de kol kaslarınızı çalıştıracaktır.

Basenlerinizi Küçültün !

Kalça ve basenlerinizdeki fazla kilolarınızı yakmak için günde sadece bir yastık ve 15 dakikaya ihtiyacınız var.

Halının üzerine bir yastık yerleştirin ve sırtüstü biçimde yastık belinize denk gelecek şekilde halının üzerine uzanın. Yastığın belinizdeki boşluğu doldurduğundan emin olduktan sonra başlıyoruz. Önce sağ sonra sol bacağınızı sırasıyla karnınıza doğru çekip bırakın. Bu yöntem sayesinde basenleriniz küçülecek ve aynı zamanda bacaklarınız sıkılaşacaktır.

Sıkı Görünün !step yapmak

Vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırmak, kilo vermek için en etkili ve basit yöntemlerden biri yürüyüş yapmaktır. Ayrıca yürüyüş yapmanın kalp sağlığı için de oldukça faydalı olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Açık havada yürüyüş yapmaya fırsatınız yok mu ? O halde evin içinde de yapabilirsiniz. Günde
ortalama 15 dakika ve hafif tempoda evin içinde yürüyün. Vücudunuz yürümeye alıştıktan sonra süreyi arttırmanız faydanıza olacaktır.

Yürüyüş için diğer bir yöntem de yüksek ve hafif bir sehpa veya ters çevrilmiş bir kova üzerine basarak step yapmaktır. Step; tüm vücut kaslarınızı çalıştırır özellikle de basenlerinizin küçülmesini sağlayacaktır.

Ölçülü Beslenin !

Kilo vermenin en önemli püf noktası ölçülü beslenmektir. İstediğiniz her yiyecekten küçük porsiyonlarla yemelisiniz. Eğer kalorisi yüksek bir yemek yediyseniz, enerjiyi yakmak için oklava, step ya da yastıkla çalışma egzersizlerini yapın.

Su İçin !nasıl zayıflarım su

Cilt, vücut sağlığı ve kilo vermek için en büyük yardımcınız sudur. Günde ortalama 6-8 bardak su içmeyi unutmayın. Ayrıca su hem vücuttaki yağların yakılmasını sağlar hem de iç organlarınızın sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

(11 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum yaz