Egzersizler Kilo Verme

Evde Zayıflama Hareketleri

Evde zayıflama hareketleri ile günde sadece 10 dakikanızı ayırarak vücudunuzu sıkılaştırıp hedeflediğiniz kilolara düşebilirsiniz. Tabi bu hareketlerin işe yaraması için beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmekte. Sağlıklı beslenmenin yanında bu zayıflama egzersizlerini yaptığınızda önünüzde zayıflamanız için hiçbir engel kalmayacak.evde zayıflama hareketleri

 

1 Aşağıdaki resimde gördüğünüz zıplama hareketini 30 saniye boyunca yapın. Zıpladığınızda ellerinizi havada alkış yapar gibi birleştirerek aynı zamanda ayaklarınızı  açın ve ikinci zıplamanızda ellerinizi aşağı indirip aynı zamanda ayaklarınızı kapatın. Hareketi bu şekilde 30 saniye devam ettirdikten sonra 10 saniye dinlenip sıradaki harekete başlayın.zıplama hareketi

2 Sandalyede oturur gibi 90 derecelik açıyla eğilerek sırtınızı duvara yaslayın ve 30 saniye boyunca ayaklarınızdan kuvvet alarak yükselin ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Hareket bittikten sonra 10 saniye dinlenerek sıradaki harekete geçin.

oturma hareketi

3 Şınav pozisyonu alarak resimdeki gibi 30 saniye boyunca şınav çekin. Eğer çekemiyorsanız dizlerinizi yere koyarak çekebilirsiniz. Ardından 10 saniye dinlenip diğer harekete geçin.

jim hareketi

4 Karın kaslarınız için resimde gördüğünüz gibi mekik hareketini dizlerinizi büküp ayaklarınızı kaldırarak yapın. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz nokta kafanızı değil belinizi bükerek vücudunuzu kaldırmalısınız. Her kalkışta ağızdan nefes verin ve her inişte burundan alın. Ayaklarınızı kaldıramıyorsanız duvara dayayabilirsiniz. Bu hareketi 30 saniye yaptıktan sonra 10 saniye dinlenerek sıradaki harekete geçin.
mekik hareketi

5 Kaymayacak şekilde ayarlanmış sandalye veya koltuk ile resimde gördüğünüz gibi 30 saniye boyunca sırasıyla ayak değiştirerek tek ayağınızı kullanarak çıkıp inin. İki ayağınızla da eşit sayıda hareketi yapmaya dikkat edin. Hareketi tamamlayıp 10 saniye dinlendikten sonra diğer harekete geçin.

adım hareketi6 30 Saniye boyunca resimdeki gibi kollarınızı öne uzatarak çöküp kalkın. Bu hareketi yaparken el ve ayak parmak uçlarının karşıya bakmasına ve belinizi düz tutmaya dikkat edin. Her inişte nefes alıp kalktığınızda vermelisiniz. Hareketi tamamladıktan sonra 10 saniye dinlenip diğer harekete geçin.
çömelme hareketi

7 Sandalye veya koltukla yapabileceğiniz bu hareketi yaparken dikkat etmeniz nokta kalkarken sadece kollarınızdan güç almalı ve nefes vermelisiniz inerken de almalısınız. 30 saniye boyunca tekrarladıktan sonra sıradaki harekete geçin.

dips hareketi

8 Yüzüstü yere uzanın ve resimde gördüğünüz gibi kollarınızdan güç alarak kollarınızın üzerinde 30 saniye boyunca bekleyin. Bu hareket kollarınızı kaslarınızı güçlendirerek kollarınızdaki sarkmaların önüne geçecektir. Hareket bittikten sonra 10 saniye dinlenerek sıradaki harekete geçin.

planking hareketi

9 Kollarınızı ve bacaklarınızı yürüyormuş gibi sırasıyla hareket ettirin. Burada dikkat edeceğiniz nokta dizleri kaldırabildiğiniz yukarı kaldırmalısınız.

dizleri kaldırma hareketi

10 Vücudumuz dik bir şekilde ayaktayken bir ayağımızla öne adım atarak arkada kalan dizinizi yere bırakmamak şartıyla yaklaştırın. Sonra öndeki ayağınızı geri çekerek diğer ayağınızla aynı işlemi uygulayın. 30 saniye bu hareketi uyguladıktan sonra 10 saniye dinlenerek sıradaki harekete geçin.

diz çökme hareketi

11 Ellerinizi yere koyarak vücudunuz düz bir şekilde dirseklerinizi bükmeden durun ve tek eliniz yerdeyken diğer elinizi yana açarak havaya kaldırın ve ardından diğer elinizi. 30 saniye boyunca sırasıyla bu hareketi bitirdikten sonra 10 saniye dinlenerek diğer harekete geçin.

tek el dönme hareketi

12 Yan bir şekilde ayaklarınızı ve yukarıda kalan kolunuzu ileri uzatın aşağıdaki kolunuzu ise dirseğinizle yere koyun. 20 saniye boyunca bu şekilde durduktan sonra aynı hareketi 20 saniye diğer yönde de yapmalısınız.

yan jim hareketi

Not: Evde zayıflama hareketlerini uygularken Diyet Yapmadan Zayıflama Yöntemleri yazımızda bahsettiğimiz zayıflama yöntemlerini uygulayarak kolayca kilo verebilirsiniz.

(13 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum yaz