Kilo Verme

Goji Berry ile Zayıflama ve Faydaları

Goji Berry, zayıflama ve daha bir çok konuda faydalarıyla son birkaç yıldır çok konuşulan bir meyvedir. Ebru Şallı gibi birçok ünlünün de şiddetle tavsiye ettiği Goji Berry meyvesini yakından inceleyelim.

goji berry zayıflama

Goji Berry Nedir ?

Birçok kişinin merak ettiği ve sorduğu son zamanlarda gündemden düşmeyen Goji Berry nedir, kurt üzümü nedir sorularının cevabını hemen verelim.

Halk arasında kurt üzümü olarakta bilinen Goji Berry, Himalaya, Tibet ve Nepal bölgelerinde bulunan bir meyve türüdür. Ülkemizde de aktarlarda bulabileceğiniz kırmızı renkli ve parlak bir meyve olan Goji berry oldukça sulu ve lezzet olarakta tatlı bir meyvedir. Üzüm vişne karışımı bir tadı vardır ve kurumuş hali ise yine bir üzüme benzemektedir.

goji berry faydaları

Yaprak ve sapları da oldukça yağlı olmasından dolayı güzellik kremi yapımlarında kullanılmaktadır. Yeşil yaprakları kurutularak her derde deva goji çayı yapılmaktadır. Meyvesi ise genellikle kuru üzüm gibi kurutularak yenmektedir.

Birçok sağlık sorunlarının tedavisinde doğal çözüm olarak kullanılan Goji Berry zayıflama konusunda da oldukça etkili bir meyvedir. Ülkemizde Ebru Şallı gibi birçok ünlünün bahsettiği ve zayıflamak için tavsiye ettiği bu mucizevi meyve, doğru kullanıldığında içinde bulundurduğu zengin vitamin ve mineraller ile sağlıklı zayıflamak için bulunmaz bir nimettir.

Ayrıca Goji Berry yüksek miktarda beta-karoten, demir, protein, kalsiyum, fosfor, selenyum, çinko, bakır, amino asit ve mineral türleri, C vitamini, b1, b2 ve b6 vitaminlerini içinde bulundurmaktadır.

Goji Berry Faydaları Nelerdir ?

 • Yağ yakımını hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur.
 • %25 lif bulundurması nedeniyle tok hissettiğiniz süreyi uzatır.
 • Uzak doğu kültürünün vazgeçilmezi olan kurt üzümü meyvesinin insanın yaşamını uzattığı ve gücüne güç kattığı söylenmektedir.
 • Antioksidan bakımından en zengin meyvelerden birisidir.
 • Çok önemli bir C vitamini kaynağıdır. Portakaldan bile kat kat fazla C vitamini barındırmaktadır.
 • Sakinleştirici, hafıza güçlendirici, kas kütlesinin artmasını sağlayan ve karaciğer yağlanmasına karşı koruyan betain maddesi içermektedir.
 • Kurt üzümü, %14 oranında protein bulundurmaktadır.
 • Kansere karşı koruyucudur.
 • Kurt üzümünün, %9’u ise E ve B vitaminlerini içerir.
 • En güçlü anti bakteriyellerden olan Solavetivone maddesini içermektedir.
 • 20 adet amino asit türleri içermektedir.
 • Kalp ve kan basıncında faydaları bulunduğu söylenmektedir.
 • Gözlere iyi gelen zeaxanthin maddesi içerir.
 • Yaşınız kaç olursa olsun hastalıklara karşı vücut direncinizi artırarak sizi korur.
 • Tümör büyümesini durdurur.
 • Kolesterolü düşürücüdür.

Goji Berry Zayıflama

Sağlıklı yaşam konusundaki başarıları ve çalışmaları ile bilinen Ebru Şallı, goji berry ile zayıflama konusuna dikkatleri çekiyor. Ebru Şallı, sağlık ve zayıflamak için kurt üzümü meyvesini herkese şiddetle tavsiye ediyor ve sofrasından eksik etmediğini söylüyor.

Son derece şifa kaynağı olan ve uzak doğu ülkelerinde yaygın olarak kullanılan Goji berry zayıflama konusunda da mucizeler yaratmaktadır ve bir çok ülkede obezite tedavisinde kullanılmaktadır.

İnsanların en büyük kilo alma sebebi, karbonhidratlı besinleri fazla tüketmeleri ve iştah kontrolünü kaybetmeleridir. Fakat diyetlerinize kurt üzümü ekleyerek bu sebepleri ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü goji meyvesi, düşük glisemik indeksi ve yüksek lif bulundurması sebebiyle açlığınızı hızlı bir şekilde gidererek daha fazla yemek yememenizi sağlayacaktır. Ayrıca kilo almanızı sağlayan şekerli ve nişastalı gıdalardan sizi uzaklaştıracaktır.

Goji berry, kas kütlesini artırarak vücudun daha hızlı yağ yakmasını sağlamaktadır ve metabolizmayı çalıştırmaktadır. Kas kütlesini artırmanın zayıflamaya etkisini Metabolizma Hızlandırma Yolları makalemizde öğrenebilirsiniz.

İnsan vücudu, kimi zaman yedikleri besinleri enerjiye dönüştüremez ve yağa dönüştürerek vücutta depolar dolayısıyla kilo alımı meydana gelir. Goji berry faydaları arasında en önemlilerinden birisi ise yenilen besinlerin enerjiye dönüştürülmesini sağlamasıdır.

Goji Berry Nasıl Kullanılır ?

Goji berry kullanımı oldukça basittir. Öncelikle goji meyvesini taze tüketmek gerekmektedir fakat ne yazık ki ülkemizde taze goji meyvesine ulaşmak oldukça zordur. Taze olduğu belirten satıcılara ise güvenmemek gerekir.

goji berry kullanımı

Eğer biraz araştırma yaptıysanız çevrenizde goji zayıflama çayı, goji zayıflama hapı, goji suyu gibi ürünleri sık sık görmüştürsünüz. Bunların hiçbirini tavsiye etmemekteyiz çünkü goji suyu ve çayı lif ve protein bakımından oldukça fakirdir.

En faydalı kullanım türü kurutulmuş veya yaş taneler şeklinde günde bir avuç tüketmektir. Bu şekilde goji meyvesini diyet listelerinize eklemeniz ve diyetlerinizde atıştırmalık olarak kullanmanız oldukça fayda sağlayacaktır. Ancak unutmayın ki kurt üzümü tek başına kilo verdirmesini beklememelisiniz. Diyet listelerinize ek olarak uygulamalı veya sağlıklı yaşamak için tüketilmelidir.

 Goji Berry Tarifleri ve Kullanım Şekilleri

1- Goji Berry Çayı Yapımı: 9 adet goji meyvesini bir bardak sıcak suyun içerisine atarak 5 dakika demlenmesini bekleyin. Dilerseniz diğer bitki çaylarından da karışım yapabilirsiniz. Bu şekilde aç karnınıza sabah, öğle ve akşam için. Dilerseniz direk çay halinde satılan ürünleri de tercih edebilirsiniz.

2- Kurt Üzümünün etkisini en fazla göreceğiniz içerisindeki yararlı birçok maddeden en üst düzeyde faydalanabileceğiniz kullanım türü sade kullanım türüdür. Kurutulmuş olarak günde 1 avuç tüketmenizi tavsiye ederiz.

3- Goji Hapı : Eczanelerde tablet şeklinde satılan goji haplarını kullanım talimatlarını da okuyarak tüketebilirsiniz.

4- Yoğurdun içine 7 adet kurt üzümü atıp karıştırarak tüketebilirsiniz.

5- Goji Limon Tarifi : 5-6 adet kurt üzümü ve 1 adet limonu bütün şekilde bir bardak sıcak suda karıştırarak yarım saat kapalı bir şekilde bekletin ve bu şekilde günde 3 öğün tüketin.

6- Bir kaşık kurt üzümünü 400ml sıcak suya koyun ve 3-4 parça taze zencefil veya bir çay kaşığı zencefil ekleyin ardından bir adet limonu bütün şekilde koyun ve tümünü cam bir sürahide karıştırarak öğünlerden önce tüketin.

Zayıflamak İçin 40 Önemli Tavsiyemizi okumayı unutmayın.

(10 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,60. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum yaz