Diyetler Kilo Verme

Meyve Diyeti – Meyveler İle Zayıflayın

Yazın en çok tükettiğimiz yiyeceklerin başında meyveler gelir. Büyük, küçük hepimizin bayılarak tükettiği bu meyveler kaç kalori diye hiç düşündünüz mü ? Peki ne kadar şeker taşıdıklarını biliyor muyuz ? Merak etmeyin bu yazımızda sizin için bunları araştırdık, derledik ve sizlere sunacağız. Sonrasında mükemmel diyetlerimizden biri olan meyve diyetimizi sizlerle paylaşacağız. Meyve diyetinin en çok yazın yapılması bir bakıma yaz ayında meyvelerin bolluğudur. Hem vitamin hem de mineral deposu meyvelerin hızlı kilo vermede işe yarayacak meyve diyetiyle birleşimi de kadınların özellikle tercih ettiği diyetlerin başını çekmektedir. Vitamin ve mineraller ise bilindiği üzere vücudun üretemediği sadece dışarıdan sağlanabilen yapı taşıdır. Yaz aylarında çıkan meyvelerden genellikle karpuz, kavun, muz, çilek, ananas, armut, incir, kayısı, kiraz, şeftali, üzüm, kivi dolaplarımızı doldurmakta. Hadi gelin bu meyvelerimizi daha yakından inceleyelim.

meyve diyeti

Meyvelerin Kalori ve Şeker Oranları

Karpuz    100 g    = 30 kalori = 6 g şeker

Kavun      100 g    = 33 kalori = 8 g şeker

Muz          100 g    = 88 kalori = 12 g şeker

Çilek         100 g    = 33 kalori = 5 g şeker

Ananas     100 g    = 50 kalori = 10 g şeker

Armut       100 g    = 57 kalori = 10 g şeker

İncir          100 g    = 74 kalori = 16 g şeker

Elma          100 g   = 52 kalori = 10 g şeker

Greyfurt    100 g   = 42 kalori = 7 g şeker

Kayısı        100 g  = 42 kalori = 7.8 g şeker

Şeftali        100 g = 33 kalori  = 7.1 g şeker

Üzüm         100 g = 57 kalori  = 13.8 g şeker

Kivi             100 g = 56 kalori  = 9.2 g şeker

 

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır ?

İşte diyetimizin içeriği bu diyetimizi diğerleri gibi gün gün, öğün öğün ayırmıyoruz. 1 Ay boyunca her gün açlığımızı giderene kadar yukarıdaki meyvelerden dilediğimizi tüketiyoruz. Ve her öğünde sadece meyve tüketiyoruz çayınız kahveniz yanında serbest ancak şekersiz içmeye özen gösterin. Her öğün doyabileceğiniz kadar meyve tüketin. Unutmayın ki meyve tüketiminin fazlası kilo kaybı değil size kilo olarak geri döner.Bu yüzden doyduğunuzu hissettiğiniz anda yeterince tüketmişsiniz demektir fazlasını tüketmeye devam etmeyin. Meyvelerin neler olacağı dolabınızdaki meyvelerin çeşitliliğine göre değişir.

meyve diyeti

Meyveleri nasıl tüketeceğiniz size kalmış ister dilediğiniz gibi doğrayın ister mikserden geçirin. Kısaca dolabınızda hangi meyveler varsa dilediğiniz gibi sadece onları tüketin bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin. Bunların yanında hareket etmeye özen gösterin imkanlarınız doğrultusunda yürüyüş yaparak, bisiklet sürerek, ip atlayarak, dans ederek evde hareketsiz kalmamış olursunuz. Ancak  dediğim gibi spor önemli diyetimizin yanında hareket etmeyi kendinize borç bilin. Sağlıkla ve fit kalın mutlu günler. 🙂

(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum yaz