Hesaplayıcılar

Vücut Kitle Endeksi Hesaplayıcı

Vücut kitle endeksi hesaplama aracımızı kullanarak kilonuzun boyunuza göre normal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca çıkan sonucu altta yazdığımız değerler ile karşılaştırarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kilo(kg):
Boy(cm):
Vücut Kitle Endeksiniz:
Sonuca Göre:

Hesaplama sonucunda çıkan vücut kitle endeksi hesaplama aracında çıkan sonucunuzu aşağıda belirtilen aralıklarla karşılaştırarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dilerseniz İdeal Kilo Hesaplayıcı aracımızı kullanarak kaç kilo olmanız gerektiğini de hesaplayabilirsiniz.

0 – 18.4 : Zayıfsınız. Kilonuz boyunuza göre normal değil. Zayıflıktan dolayı bazı hastalıklara yakalanma riskiniz var. Boyunuza göre uygun kiloya ulaşmanız için yeterli ve dengeli beslenmeniz gerek.

18.5 – 24.9 : Normalsiniz. Tebrikler boyunuza göre gayet normalsiniz. Yinede düzenli beslenmeye spor yapmaya özen göstererek kilonuzu korumaya çalışmalısınız.

25.0 – 29.9 : Kilolusunuz. Boyunuza göre kilonuz fazla. Beslenmenize dikkat ederek kilo vermeniz gerekmekte. Fazla kilo obeziteye ve birçok hastalığa yol açmakta. Kilo verme çalışmalarına biran önce başlamalısınız.

30.0 – 34.9 : 1. Sınıf Şişman (Obez).  Boyunuza göre şişmansınız. Şişmanlık, diyabet, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon gibi birçok hastalığa yol açmakta. Bu yüzden biran önce bir sağlık kuruluşuna başvurarak doktor/diyetisyen kontrolünde zayıflayarak normal ağırlığa inmelisiniz. Lütfen bir sağlık kuruluşuna başvurun.

35.0 – 44.9 : 2.Sınıf Şişman (Obez). Boyunuza göre şişmansınız. Şişmanlık, diyabet, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon gibi birçok hastalığa yol açmakta. Bu yüzden biran önce bir sağlık kuruluşuna başvurarak doktor/diyetisyen kontrolünde zayıflayarak normal ağırlığa inmelisiniz. Lütfen bir sağlık kuruluşuna başvurun.

45.0 ve üstü : 3.Sınıf Aşırı Şişman (Aşırı Obez). Boyunuza göre aşırı şişmansınız. Şişmanlık, diyabet, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon gibi birçok hastalığa yol açmakta. Bu yüzden biran önce bir sağlık kuruluşuna başvurarak doktor/diyetisyen kontrolünde zayıflamanız ve normal ağırlığınıza inmeniz gerekmekte. Lütfen bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Vücut Kitle Endeksi Nasıl Hesaplanır ?

(kilo/boy² = Vücut Kitle Endeksi)

Vücut kitle endeksi, kilonuzun boyunuzun karesine bölünmesi ile hesaplanır. Sonuç olarak elde edilen değer beden kitle endeksinizi verir ve aşağıdaki aralıklarda değerlendirilir.

vücut kitle endeksi

(13 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum yaz