Egzersizler Kilo Verme

Yürüyerek Haftada 4.5 Kilo Verin !

yürüyerek haftada 4.5 kiloKim yürüyerek haftada 4.5 kilo vermek istemez ki ? Evet yanlış duymadınız. Sadece yürüyerek haftada 4.5 kilo vermek mümkün. Ama doğru teknikleri kullanıp yürüyerek. Bu teknikleri kullanarak en büyük adımı hızlı ve sağlıklı kilo vermek adına atacaksınız.

Yürüyüş yapmak her zaman koşuya kıyasla daha etkili ve zayıf bir egzersiz olarak görülmektedir. Fakat bu yanlış bir görüştür. Doğru teknikleri kullanarak 1 kilometre yürüyüş yapmak 1 kilometre koşmaya eşittir. Yürümenin saymakla bitmeyen faydaları mevcuttur. Rahatlamanızı ve stres atmamızı sağlamanın yanında yürümek kalça ve bacaklarınızı da şekle sokarak hızlıca biçimlendirir. Bir araştırmaya göre koşu yapan kadınlar özellikle göğüs bölgelerinden zayıflarken yürüyüş yapan kadınlar doğru bölgelerden yağ yakıyorlar.

Yürüyüş yaparak nasıl kilo verilir sorusunun cevabını arıyorsanız aşağıdaki teknikleri kullanırsanız fazla kilolarınızdan hem de yürüyüş sonrası ağrılarınızdan kurtulabileceksiniz.

Yürüdüğünüz dakikaları veya adımlarınızı sayan bir alet kullanın.adım sayar kullanın

Yürürken kaç adım attığınızı veya kaç dakika yürüdüğünüzü bilin. 5-10 lira arasında
ucuz yolla edinebileceğiniz bir adım sayar ile veya akıllı telefonlarınıza mağazanızdan yükleyeceğiniz adım sayacı uygulamaları ile bu işi kolaylıkla çözebilirsiniz.

Yürüyüşe başlamadan önce birkaç ısınma hareketi ile vücut ısınızı arttırın.

kilo vermek için yürüyüşYürüyüşe başlamadan önce en az 10 dakika ısınma hareketi yaparak vücudunuzu yürüyüşe hazırlamalısınız. Yürüyüşten önce ısınmanız size dayanıklılık, sürat, kuvvet katacaktır ve genel performansınızı arttıracaktır. Bunların yanında ısınmak sakatlanma riskini de düşürmektedir.

Çok hızlı yürümeyin, başlangıcı yavaş adımlarla yapın ve doğru ayakkabıyı kullanın.yürüyerek zayıflamak

Yürüyüşe yavaş adımlarla başlamaya dikkat edin ve çok hızlı yürümeyin. Ayrıcayürürken doğru ayakkabıyı kullanmanızı öneririz. Kullandığınız ayakkabının ayağınıza iyi oturmasına, esnek olmasına, hafif olmasına, nefes almasına ve uç bölümünde parmaklarınızın hareket etmesi için biraz boşluk olmasına dikkat edin.

Yürürken rahat olun.

Yürürken kendinizi kasmayın ve rahat olun. Bu sayede bütün ağırlığınız sadece belirli bir bölgeye verip o bölgeye yüklenmemiş olursunuz. Boyun ve omuzlarınızı da rahat bırakmanız çok önemli.

Doğru nefes alıp verin.

Burundan alıp ağızdan vererek doğru bir şekilde nefes kontrolü yaparak vücudunuzda hava dolaşımını sağlamalısınız.

Kollarınızı ve elinizi rahat bırakın.zayıflamak için yürümek

Kollarınız ile mekanik bir duruş sergilemenize hiç gerek yok. Kollarınızı rahat bırakın ve dirsekleriniz 90 derecelik açıyla dursun. İki kolunuzla da doğal hareketler sergileyin ve elinizi de yumruk pozisyonuna getirmek yerine rahat bırakın.

Adımlara ve ayaklara dikkat edin.

Dümdüz adımlar atmak yerine ayaklarınızı bükerek yürümelisiniz. Aksi taktirde yürümenizin kalçalara hiç bir etkisi olmayacak ve dizlerinizi yoracaktır. Ayrıca parmak uçlarınızı kullanarak yürümelisiniz. Yürürken ayak parmaklarınızın da hareket etmesi önemli. Adımlarınız da uzun olmalı.

Kalçalara dikkat !
yürürken kalçalara dikkat

Yürürken vücut ağırlığınızı kalçalarınıza vermek yerine her iki kalçanızda da birer bardak su varmış gibi düşünün ve kalçalarınızı yanlara sallamamaya özen gösterin. Yüyürken kalçalarınızı sıkmak yerine rahat yürümeyi tercih din böylelikle yürüyerek kalça yağlarını da yakabilirsiniz.

 

Sizde bu teknikleri kullanarak yürüyerek nasıl kilo veririm yürüyerek nasıl zayıflarım sorularınızın karşılığını alabilirsiniz. Yürümenin zayıflamak için önemli bir adım olduğunu unutmayın. Yorum ve sorularınız için alttaki paneli kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler…

(15 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,60. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir yorum yaz